NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

Process Engineer in Project Team

Zawód: Inżynier
Miejsce pracy: Chrzanów
Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Grupa Valeo jest wiodącym dostawcą motoryzacyjnym i partnerem dla producentów samochodów na całym świecie. Grupa dostarcza i dystrybuuje części do samochodów i niezależnych operatorów rynku części zamiennych.

Na całym świecie, w 32 krajach zatrudniamy ponad 90 000 Pracowników, którzy każdego dnia dzięki swojej energii i zaangażowaniu przyczyniają się do ciągłego rozwoju Valeo. Łącznie posiadamy ponad 60 centrów Badań i Rozwoju, co pozwala nam realizować jedną z głównych misji - tworzenie nowych, lepszych rozwiązań motoryzacyjnych.

Opis stanowiska:

Mission:
As a process member of project team you are responsible for industrialization of new projects, ensuring process readiness at SOP and successful project launch.

Responsibilities:

  • To cooperate with development sites in terms of process definition and manufacturability of products;
  • To perform process FMEA, cycle time analysis and capacity analysis;
  • To define specification for all process equipments;
  • To manage suppliers in terms of process equipment;
  • To implement and validate process equipment;
  • To ensure readiness of the process for SOP;
  • To prepare and perform FDPR (internal and with customer);
  • To capitalise experience and to enrich the lessons learnt database.

Wymagania:

  • Masters degree in engineering;
  • Min. 3 years of experience in process area in automotive industry, preferably in projects;
  • Fluent English;
  • Teamwork spirit, ability to cope with stress, customer orientation.

Firma oferuje:

  • Employment in international production company with high quality standards of work, a leading multinational, high-tech automotive supplier;
  • Good working conditions, healthcare and other social benefits;
  • Competitive salary.

Jak aplikować - informacje

Kontakt:

PRACA W MIASTACH
Poszukiwane zawody Chrzanów